web counter
Monitoring mobilny. Charakterystyka i zastosowanie | a-Wysocki.pl

Monitoring mobilny. Charakterystyka i zastosowanie

Monitoring mobilny to nowoczesne rozwiązanie w zakresie ochrony i bezpieczeństwa, które cieszy się coraz większą popularnością. Sięgają po nie zarówno osoby prywatne, jak i instytucje oraz firmy, które pragną zapewnić sobie i swojemu mieniu jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Monitoring mobilny pozwala na zdalny podgląd konkretnych miejsc, w których został umieszczony. W razie potrzeby, można go łatwo przemieszczać i tym samym wykorzystać jego potencjał także w innych miejscach.

Co kryje się pod pojęciem monitoringu mobilnego?

Jak sama nazwa wskazuje, monitoring mobilny to specjalny system monitorujący, który może być swobodnie przemieszczany z miejsca na miejsce. W odróżnieniu od standardowego monitoringu stacjonarnego, zmiana jego umiejscowienia jest bowiem wpisana w jego specyfikę. Rozwiązanie to cieszy się sporym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach, gdyż oferuje wszystkie korzyści związane z korzystaniem ze standardowego monitoringu, pozostając przy tym rozwiązaniem o pełnej mobilności.

W związku z tym wszystkim, monitoring mobilny jest często wykorzystywany w miejscach, w których zwykły monitoring stacjonarny nie sprawdza się należycie. Często pojawia się na trudnodostępnych terenach, na których nie ma infrastruktury pozwalającej na zainstalowanie na nich standardowego systemu monitorującego. Monitoring mobilny zwykle jest wyposażony w regulowany maszt, którego wysokością można sterować. Pozwala to na powiększenie obszaru kontrolowanego przez system, a także zdalne poruszanie kamerą, aby kontrolować poszczególne jego fragmenty.

Monitoring mobilny działa zwykle bez potrzeby podłączenia do stałego źródła prądu. Może być zasilany np. za pomocą baterii solarnych, które ładują się w dzień i dostarczają energii wystarczającej na całodobową pracę kamer. Mobilne sterowanie pozwala natomiast na uzyskanie wglądu w obraz rejestrowany przez kamery z dowolnego miejsca na świecie, a także na zdalne sterowanie ich pracą.

Monitoring mobilny. Charakterystyka i zastosowanie

Monitoring mobilny i jego zastosowanie. Gdzie to rozwiązanie sprawdza się najlepiej?

Monitoring mobilny posiada bardzo szerokie zastosowanie. W dzisiejszych czasach najczęściej umieszcza się go w miejscach, w których standardowy monitoring nie ma szans się sprawdzić. Są to m. in. trudnodostępne tereny, na których nie ma możliwości zainstalowania standardowych kamer. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się także w miejscach, które wymagają tymczasowego monitorowania – są to np. place budowy, imprezy plenerowe i eventy.

Monitoring mobilny jest często wykorzystywany także do ochrony terenów zielonych, a także do czuwania nad przebiegiem koncertów i innych wydarzeń, w których udział biorą liczne rzesze ludzi. Dzięki niemu uczestnicy danego wydarzenia mają zapewnione bezpieczeństwo na wysokim poziomie, a sam sprzęt może zostać szybko i sprawnie usunięty po zakończonej imprezie.

Monitoring mobilny często pojawia się także na farmach fotowoltaicznych, chroniąc kosztowny sprzęt przed kradzieżą lub zniszczeniem. Jest to nowoczesne, wysokofunkcjonalne oraz łatwe w użytkowaniu rozwiązanie, które ma szansę świetnie sprawdzić się wszędzie tam, gdzie standardowe kamery nie mają racji bytu.